Blog

Drewniany koń 3D – modele do sklejania dla dzieci

Zastanawiasz się, jaką zabawkę kupić dzieciom, aby pozytywnie wpłynąć na ich rozwój i jednocześnie rozbudzić w nich nową pasję? Świetnym pomysłem są modele do składania – drewniane puzzle 3D stanowią doskonały sposób na nudę i stymulują funkcjonowanie Twojej pociechy w wielu obszarach. Sprawdź, dlaczego warto je zamówić!

Modele do składania – jak wpływają na rozwój dzieci?

Wybierając drewniane puzzle 3D, dajesz dziecku nie tylko układankę, która zajmie je na kilka godzin. Modele do sklejania stymulują rozwój w wielu obszarach, a przede wszystkim wpływają na:

  • myślenie logiczne i przyczynowo-skutkowe – łącząc pojedyncze elementy w całość zgodnie z instrukcją, dziecko uczy się przewidywać i kojarzyć fakty,
  • kreatywność – Twoja pociecha uruchamia wyobraźnię i przenosi się w świat zabawy,
  • motorykę małą – składanie drobnych części wymaga nie lada precyzji,
  • koncentrację – aby odszukać i połączyć poszczególne komponenty, potrzebna jest uwaga i maksymalne skupienie,
  • pewność siebie – samodzielne zbudowanie skomplikowanej i efektownie wyglądającej konstrukcji to wyzwanie, które buduje wiarę we własne możliwości.

Jak widzisz, warto podarować dziecku puzzle 3D – takie modele do składania to okazja do świetnej zabawy i zadanie dla najwtrwalszych budowniczych.

Jakie modele dla dzieci wybrać?

Przede wszystkim te, które po złożeniu zachwycają precyzją wykonania, dbałością o wykończenie detali oraz są zrobione z wysokiej jakości materiałów. Muszą być łatwe do łączenia i odporne na uszkodzenia. Doskonałą propozycją są modele od Ugears – tworzone ze sklejki drewnianej są wytrzymałe, pięknie pachną i stanowią naturalne rozwiązanie, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu oraz ekologiczne. Dlaczego są świetne dla maluchów? Przede wszystkim do ich ułożenia nie potrzeba żadnych narzędzi! Wystarczy podążać krok po kroku za dołączoną do opakowania instrukcją, aby stworzyć efektowną i stabilną konstrukcję.

Ponadto po złożeniu można wykorzystać je do zabawy. Mechaniczne modele do składania dla dzieci wyposażono w zaawansowane mechanizmy, które wprawiają je w ruch – Twoja pociecha poznaje zatem podstawy mechaniki i obserwuje działanie poszczególnych elementów. Jeśli nie chcesz zrazić dziecka na wstępie i wywołać jego frustracji, nie wybieraj zbyt trudnych puzzli. W ofercie Ugears znajdziesz mnóstwo propozycji dla początkujących. Jeśli jednak stawiasz na bardziej zaawansowane produkty, wygospodaruj trochę czasu, aby towarzyszyć maluchowi podczas składania – niech to będzie Wasz wspólny projekt!

Drewniany koń do składania – podaruj dziecku model rumaka!

Jeśli nie wiesz, jaki model do składania kupić, daj się zainspirować i postaw na puzzle 3D – konie to ulubieńcy zarówno dziewczynek, jak i chłopców, więc wybór jest strzałem w dziesiątkę. Ten mechanoid składa się z ponad 400 części, a czas jego złożenia jest szacowany na około 10 godzin. To trudna konstrukcja, dlatego pochłonie uwagę dziecka na długi czas, a gdy uda się połączyć wszystkie komponenty zgodnie z instrukcją, czeka je świetna zabawa. Drewniany koń porusza się na niewielkim dystansie, a jego twórcy zadbali, aby perfekcyjnie odwzorować szczegóły budowy anatomicznej zwierzęcia. Dziecko może obserwować ruch stawów, a także falowanie grzywy i ogona, gdyż są one wykonane z gumowych, elastycznych wstążek.

Efektowny model po złożeniu prezentuje się fenomenalnie – będzie efektowną dekoracją na półce w dziecięcym pokoju. Jest też świetnym pomysłem na prezent na urodziny, Dzień Dziecka lub pod choinkę. Podaruj go niezależnie od okazji i spędź ze swoją pociechą wiele godzin na wspólnym składaniu!

Szukasz drewnianych modeli do składania dla dzieci? Sprawdź inne propozycje od Ugears Models!

Zajrzyj do sklepu internetowego Ugearsmodels.pl i zachwyć się bogactwem wyboru. Znajdziesz tam modele do składania dla dzieci i dorosłych. To puzzle 3D o różnym poziomie trudności, dlatego każdy ma szansę kupić dla siebie idealne konstrukcje. Sprawdź dostępne produkty i stwórz własną kolekcję, która udekoruje Twoje wnętrza.