Blog

Modele do sklejania dla dzieci, czyli nauka cierpliwości i dokładności dla najmłodszych

Zastanawiasz się, jak stymulować rozwój zdolności manualnych swojej pociechy oraz w jaki sposób uczyć ją cierpliwości? Świetnym rozwiązaniem są modele do składania – podczas pracy z nimi dzieci kształtują motorykę małą i ćwiczą precyzję przy okazji zabawy. Złożenie konstrukcji – choćby najprostszej – wymaga koncentracji i cierpliwości. Można zatem śmiało uznać, że to doskonały pretekst do nabywania podstawowych umiejętności, które zaprocentują w dorosłym życiu. Poznaj wszystkie zalety modeli do sklejania!

Drewniane modele do składania – sprawdź, dlaczego warto je podarować swojemu dziecku!

Własnoręczne zbudowanie konstrukcji – nawet takiej, która składa się z niewielu elementów – ma duży wpływ na poczucie pewności siebie u najmłodszych. Początkowo zaczynają od prostych zabawek jak klocki czy kilkuelementowe puzzle i to na ich podstawie pojmują zasadę tworzenia całości z odrębnych komponentów. Z wiekiem należy jednak podnosić poprzeczkę – świetnym narzędziem do tego są drewniane modele do sklejania dla dzieci. Wykonane z wysokiej jakości sklejki, są odporne na uszkodzenia czy pęknięcia.

Poszczególne części należy złożyć ze sobą według czytelnej instrukcji, a powstała budowla zachwyca niezależnie od stopnia skomplikowania. Staranne wykonanie i brak konieczności wykorzystywania jakichkolwiek narzędzi sprawiają, że zabawa jest doskonała nawet dla przedszkolaków. Co prawda wymagają oni pomocy rodzica podczas składania, jednak to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i zabicia nudy. Jakie jeszcze korzyści płyną z układania modeli?

Przede wszystkim:

  • dzieci muszą być w pełni skoncentrowane – w wieku przedszkolnym i szkolnym nie jest to łatwe, zwłaszcza że obecnie mnóstwo bodźców rozprasza uwagę. Dobrze zatem zaproponować maluchowi taką aktywność, która pomoże mu się wyciszyć i skupić na konkretnej czynności,
  • modele do składania tworzy się z niewielkich elementów, których złożenie wymaga precyzji. To zatem świetne ćwiczenie motoryki małej – zdolności manualne przydadzą się w późniejszej nauce rysowania i pisania, mają też ogromny wpływ na samodzielność,
  • gdy coś pójdzie nie tak, maluch doświadczy swojej pierwszej porażki. To również cenna lekcja – jak radzić sobie z frustracją, prosić o pomoc i cierpliwie próbować, aż osiągnie się zadowalający rezultat.

Modele do składania dla dzieci – jakie wybrać?

Chcąc wybrać odpowiednie do wieku drewniane modele do składania dla dzieci, warto zwracać uwagę na poziom trudności oraz liczbę elementów. Nie może być ich zbyt dużo, a konstrukcja nie powinna być wymagająca do ułożenia, aby nie wywołać szybkiej frustracji i zniechęcenia. Na początek lepiej podsunąć maluchowi prosty zestaw – gdy uda mu się go złożyć, odczuje satysfakcję, która z kolei poskutkuje większą motywacją do podejmowania kolejnych prób i sięgania po coraz bardziej skomplikowane propozycje.

Ciekawym rozwiązaniem są mechaniczne modele do składania – ich zaletą jest to, że po zakończeniu pracy można wykorzystać je do zabawy. Są to produkty napędzane silnikami, wyposażone w ruchome części i niejednokrotnie spełniające określoną funkcję praktyczną. Sprawdzą się jako stylowa ozdoba dziecięcego regału, lecz także w roli użytkowej, jak składany uchwyt na telefon czy szkatułka do przechowywania drobiazgów.

Wybierz drewniane modele do składania dla dzieci i przekonaj się, jaki wpływ mają na rozwój Twojej pociechy!

Szukasz atrakcyjnej zabawki dla swojego dziecka? Chcesz, aby – oprócz radości i zabicia wolnego czasu – miała także wartościowy wpływ na rozwój Twojej pociechy? Drewniane modele do składania to strzał w dziesiątkę! Zajrzyj do sklepu Ugears i zachwyć się bogactwem asortymentu. Znajdziesz tam trójwymiarowe puzzle o różnych poziomach zaawansowania – sprawdzą się zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych miłośników modelarstwa. Obudź w swoich dzieciach pasję i postaw na wysokiej jakości wyroby. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i zapoczątkowanie bogatej kolekcji atrakcyjnych modeli, które ozdobią nie tylko pokój malucha!