Blog

Zwierzęta na puzzlach 3D? Dlaczego nie?

Kiedy za oknem jest ładna pogoda, wiele osób stawia na aktywny wypoczynek, to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu całą z rodziną. Gorzej, gdy pada deszcz, a Ty ciągle słyszysz: „Mamo, tato nudzi nam się”. Jak pogodzić potrzeby dzieci w różnym wieku? Czy to możliwe, aby wszyscy odczuwali satysfakcję z zabawy? Tak! Polecamy zwierzęta na puzzlach 3D, czyli drewniane modele do składania. Pomysł wydaje Ci się mało atrakcyjny, szczególnie dla nastolatka? Sprawdź nasze propozycje, a na pewno zmienisz zdanie!

Dla kogo puzzle 3D?

Kolorowy krokodyl, sowa czy drewniany koń z bujną grzywą kojarzą Ci się raczej z zabawkami dla kilkulatka? Takie modele też mamy w swojej ofercie, ale dziś zaprezentujemy Ci coś zupełnie innego, zaawansowane konstrukcje mechaniczne do samodzielnego składania – to prawdziwa gratka dla młodych i nieco starszych fanów modelarstwa. Proponujemy zestawy o zróżnicowanym stopniu trudności. Wszystkie elementy:

  • są wykonane z ekologicznej sklejki drewnianej,
  • zostały zaprojektowane i wykonane z niezwykłą starannością,
  • można łączyć bez użycia kleju i innych narzędzi.

Układanie puzzli 3D jest bardzo czasochłonne, ale to niezwykle ciekawe i inspirujące zajęcie, które rozwija kreatywne myślenie, a także wyobraźnię przestrzenną. Uczy współpracy i zacieśnia więzy rodzinne.

Co wybrać na początek?

Musisz pokazać dziecku, że wspólne składnie puzzli z drewna może być lepsze od gry na komputerze czy oglądania bajek na tablecie. Dlatego dobrze przemyśl wybór modelu. Nie powinien być za prosty, gdyż Twoja pociecha szybko go złoży i wyląduje on na półce, jak wiele innych zabawek. Jeśli zaś będzie za trudny, dziecko może się zniechęcić.

Na początek proponujemy pięknego kolorowego motyla, który zapyla kwiat na łące. Zestaw zawiera około 160 części wykonanych z zegarmistrzowską precyzją. Każdy element pasuje do kolejnego idealnie. Znacznie ułatwia to składanie – można to robić bez dodatkowych akcesoriów – kleju czy nożyczek. Puzzle wycięto laserem z najwyższej jakości drewna. Skrzydła natomiast zrobione są ze sztywnego szarego papieru. Jedna ich para jest pomalowana, a drugą możecie pomalować według własnego uznania.

W skład kompletu wchodzi też silnik gumowy, który wkłada się do wnętrza zabawki. Mechanizm działa na zasadzie nakręcanej sprężyny. Uruchomiony model motyla pięknie macha skrzydłami, a także porusza przednimi odnóżami.

Powrót do świata baśni

Zastanawiasz się, co kupić w prezencie kilkunastolatkowi, który już dawno ma za sobą okres układanek czy klocków Lego? Jeśli jest on miłośnikiem Tolkiena albo Sapkowskiego, podaruj mu burzowego smoka. To wyjątkowe puzzle 3D do składania, które zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Do ich produkcji użyto ekologicznych materiałów, które są bezpieczna dla dzieci.

Nasze modele drewniane wyglądają bardzo realistycznie. Gumowy silnik napędzający cały mechanizm jest częścią klatki piersiowej. Po uruchomieniu Twój smok będzie ruszał skrzydłami.

Zastaw zawiera:

  • 320 elementów,
  • dokładną instrukcję,
  • kluczyk do nakręcania.

Mechanoid niczym koń trojański

Wśród modeli dla doświadczonych konstruktorów polecamy wieloelementowe konie 3D. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się model Mechanoid. To drewniany rumak, który po złożeniu wygląda jak żywy. W zestawie znajduje się specjalny mechanizm, który trzeba zamontować wewnątrz szkieletu. Pozwala on na samodzielne poruszanie się zwierzęcia.

Każdy element idealnie pasuje do kolejnych, wszystkie stawy wierzchowca zostały dokładnie odtworzone. Drgające wahadło przekazuje energię z napędu gumowego do części ruchomych zabawki. Nakręcony koń kiwa i potrząsa głową, na której zamocowana jest gumowa grzywa. Cały komplet zawiera ponad 400 części. Szacowany czas złożenia konstrukcji wynosi ok. 10 godzin.

Wybierz idealne puzzle dla całej rodziny

W tym artykule zaprezentowaliśmy kilka ciekawych miniatur zwierząt do składania. Są to modele mechaniczne, które różnią się liczbą elementów i poziomem trudności. W naszej bogatej ofercie każdy miłośnik puzzli 3D, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Chcesz, aby na półce w Twoim pokoju stał mityczny smok, piękny drewniany koń, a może kolorowy motyl? Złóż go wspólnie z całą rodziną. To doskonała okazja na scementowanie więzi rodzinnych – serdecznie zapraszamy do zakupów!