Wariator Edukacyjny Model mechaniczny STEM LAB do składania

Dostępny

Złóż model i odkryj zasadę działania Wariatora. Eksperymentuj: w zestawie jest kieszonkowy przewodnik z historią powstawania Wariatora i ciekawymi zadaniami. Zanurz się w wirtualnej rzeczywistości i dowiedz się jak działa Wariator; sprawdź jak działa Wariator, korzystając z dedykowanej aplikacji UGEARS AR.  Dzięki dedykowanej aplikacji będziesz w stanie jeszcze lepiej poznać zbudowany model. UGEARS AR jest dostępny w Google Play Market i Apple Play Store.

numer artykułu 70147
zł85.00

Instrukcja montażu 

Dowiedz się więcej o wariatorze

Wariator to urządzenie, które przenosi i reguluje moment obrotowy silnika poprzez zmianę przełożenia biegów. Przełożenie może zmieniać się automatycznie, ręcznie lub w ramach wcześniej ustawionego programu. Termin, z którym większość kierowców i entuzjastów motoryzacji jest bardziej przyzwyczajona, to bezstopniowa skrzynia zmiany biegów, czyli CVT. Z modelem wariatora firmy Ugears z kolekcji STEM lab możesz poznać i zrozumieć jedną z najważniejszych części samochodu bez brudzenia rąk olejem maszynowym!

Kto i kiedy wynalazł wariator

Korzenie współczesnego samochodu CVT sięgają roku 1879, kiedy to amerykański przedsiębiorca i pionier przemysłu samochodowego Milton Othello Reeves wynalazł urządzenie do zastosowania w tartaku, które nazwał wówczas przekładnią o zmiennej prędkości. Później zaczął montować tę przekładnię w swoich samochodach. Przekładnia CVT Reevesa była również wykorzystywana przez kilku innych producentów.

Zastosowanie

Przekładnia CVT jest stosowana w mechanizmach, w których należy płynnie zmieniać ciągłe zakresy przełożeń: w samochodach, skuterach, skuterach śnieżnych, czterokołowcach, przenośnikach, maszynach do cięcia metalu itp. Aby mieć lepsze wyobrażenie o tym, jak jest on wykorzystywany w różnych typach urządzeń, wypróbuj aplikację AR, która jest dołączona do modelu Ugears STEM.

Konstrukcja wariatora i jego działanie

Mechaniczny wariator z kolekcji laboratoryjnej Ugears STEM jest w pełni funkcjonalną, drewnianą repliką przekładni stożkowej CVT o napędzie pasowym. Stożkowa przekładnia CVT zmienia przełożenie napędu poprzez przesuwanie koła lub paska w górę i w dół osi stożkowego walca. W modelu Ugears Variator, pas, napędzany ręcznie przez reduktor, przenosi obroty na napędzane koła pasowe stożka. Za pomocą widełek przekładni zmieniamy biegi i obserwujemy, jak prędkość obrotowa koła stożkowego napędzanego spada lub rośnie, podczas gdy prędkość obrotowa koła stożkowego napędzającego pozostaje taka sama. Ze względu na otwartą konstrukcję modelu, będziesz mógł zobaczyć cały proces.

Mechanizm Wariatora składa się z:

- klucza
- krążka stożka napędowego
- rolki stożka napędzanego
- reduktora
- paska
- pedału
- korpusu
- widełek transmisyjnych

Modele Ugears STEM zostały zaprojektowane z myślą o różnych grupach wiekowych, ze szczególnym naciskiem na element edukacyjny. Montaż modelu będzie interesujący i nie zajmie dużo czasu.

Wszystko czego potrzebujesz do złożenia modelu STEM LAB jest w pudełku. Tak, jak w przypadku pozostałych kolekcji Ugears, składanie modeli STEM lab jest przyjemne i obszerne: wszystko czego potrzebujesz do budowania, uczenia się i odkrywania znajduje się w pudełku. Znajdziesz tam:

- Drewniane detale wstępnie wycięte precyzyjnym laserem high-tech w wysokiej jakości płytach sklejkowych, a także inne materiały niezbędne do montażu. Modele nie wymagają kleju ani dodatkowych przyrządów do budowy. Detale wychodzą z płyty po lekkim naciśnięciu.

- Ilustrowana instrukcja montażu krok po kroku.

- Praktyczne zadania laboratoryjne z wykorzystaniem Twojego modelu.

- Kod QR do pobrania kieszonkowego przewodnika o Twoim modelu, jego mechanizmie, zasadzie działania, głównych cechach, wzorach fizycznych i mechanicznych oraz zabawnych zadaniach praktycznych.

- Kod QR, aby pobrać aplikację AR. Fascynująca innowacja od Ugears - nowy napęd do nauki kolejnych nowych rzeczy!

więcej
Części
104
Poziom
Łatwo
Czas montażu
3-4 godziny
Wymiary modelu
17*13*11 cm
Opakowanie
20.5*18.8*6.3 cm
Waga wysyłki
0.502 kg
więcej
więcej

Możesz ubiegać się o serwis gwarancyjny w oficjalnych centrach serwisowych producenta produktu oraz w naszych sklepach.

Kontaktując się z centrum serwisowym, musisz wziąć:

  • oryginalna karta gwarancyjna;
  • dokument potwierdzający zapłatę za towar (czek).

Gwarancja udzielana jest na okres od 2 tygodni do 99 miesięcy. Po otrzymaniu sprawdź kompletność i brak wad towaru.

więcej

Płatność online

 

Przelew bankowy

Instrukcje przelewu

Prosimy zrobić przelew całej kwoty na podany rachunek bankowy.

Dane do wpłaty:

BANK: ING BANK ŚLĄSKI

Konto: 17 1050 1562 1000 0090 3138 2543

Odbiorca: Mechanical Models Sp. z o.o.

UWAGA!

W tytule przelewu prosimy wpisać numer zamówienia.

Czas wysyłki 24-48 godzin po odnotowaniu wpłaty na naszym koncie.

Dostawa realizowana jest za pośrednictwem: 

firmy kurierskiej DPD – czas dostawy maksymalnie 2 dni robocze; 

firmy kurierskiej Inpost – czas dostawy maksymalnie 2 dni robocze 

 

Dostawa

  

Darmowa dostawa: zakupy od 100 zł

 

więcej

Dodaj komentarz do produktu