Blog

Szukasz puzzli z modelami maszyn rolniczych do składania? Zobacz nasze propozycje!

Jeśli Twoją pasją jest modelarstwo, to z pewnością zachwycisz się kolekcją maszyn rolniczych z drewna do składania! To świetna propozycja nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych miłośników układania puzzli trójwymiarowych. Sprawdź polecane traktory, ciągniki z naczepą, ciężarówki i inne pojazdy, które po złożeniu przeniosą Cię w świat doskonałej zabawy!

Modele do sklejania z drewna – jakie maszyny rolnicze wybrać?

Szukasz puzzli 3D o tematyce rolniczej? Wybierz modele do sklejania – traktory, kombajny lub ciężarówki do przewożenia ładunków. W kolekcji Ugears Models znajdziesz między innymi:

  • kombajn żniwny – to prosty do złożenia produkt, z którym poradzą sobie nawet dzieci. Mimo że jest łatwy w składaniu, zawiera 154 elementy, dlatego idealnie odwzorowuje prawdziwą maszynę rolniczą. Co więcej, jako mechaniczny model, jest wyposażony w napęd z gumowym silnikiem i zachwyca ruchomym bębnem! Zabawa nim to frajda dla całej rodziny,
  • traktor – to kolejny przykład niezwykle prostego, jednak angażującego modelu trójwymiarowego do złożenia dla dzieci. Składa się z 97 części, a stworzenie całości nie powinno zająć więcej niż 3 godziny. Potem można cieszyć się świetną rozrywką – pojazd porusza się do przodu i uwzględnia trzy tryby: parkowanie, napęd i sport. Zmieniaj je, eksperymentuj i baw się tą mechaniczną maszyną rolniczą!

Maszyny rolnicze z drewna dla bardziej zaawansowanych

Jeśli Twoja przygoda z modelarstwem zaczęła się już jakiś czas temu, proste modele do sklejania dla dzieci okażą się dla Ciebie zbyt łatwe, a co za tym idzie – nudne. W takim przypadku godne polecenia są maszyny rolnicze z drewna z większą liczbą elementów i na wyższym poziomie trudności. Przykładem jest ciężarówka – aby ją złożyć, musisz połączyć ze sobą aż 420 części! Producent przewiduje, że zajmie Ci to nawet 12 godzin, jednak późniejsza zabawa warta jest poświęcenia i wysiłku. W modelu znajdziesz:

  • czterocylindrowy silnik z wałem korbowym,
  • silnik z gumką i układem kół zębatych,
  • dźwignię zmiany biegów,
  • otwierane drzwi,
  • kolumnę kierowniczą połączoną z zawieszeniem przednich kół,
  • pedał gazu.

W tylnej części ciężarówki znajduje się paka do przewożenia ładunków. Po złożeniu możesz zatem wykorzystać pojazd do super zabawy, do której zaprosisz dzieci!

Puzzle trójwymiarowe z motywem rolniczym – zwróć uwagę na te modele!

Chcesz wykreować własne gospodarstwo rolne, wykorzystując w tym celu modele do sklejania? Stwórz świat pełen realistycznych obiektów – ustaw w nim ogromny wiatrak w stylu wiktoriańskim, którego łopatki obracają się przy użyciu dwustopniowego reduktora obiegowego i kółek zębatych. To świetny sposób, aby pokazać dziecku mechanizm przekształcania energii wiatru w ruch – skorzystaj w tym celu z suszarki do włosów! Inną, równie ciekawą propozycją jest model… konia mechanicznego. Nie jest to co prawda maszyna rolnicza, jednak jego obecność udoskonali zabawę. Zaprojektowano go tak, aby odzwierciedlał budowę anatomiczną zwierzęcia i poruszał się bardzo realistycznie.

Dlaczego warto postawić na modele do składania z drewna?

Ich niewątpliwą zaletą jest wpływ na kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Ponadto – nie wymagają żadnych dodatkowych narzędzi – nie potrzebujesz kleju, noża ani innych akcesoriów. Prezentowane modele złożysz, postępując zgodnie z instrukcją dołączoną do każdego produktu. Elementy są wykonane z wysokiej jakości sklejki, odpornej na pęknięcia i uszkodzenia, a także zapewniającej oryginalny zapach, uwielbiany przez miłośników modelarstwa. To świetny pomysł na prezent dla osób pasjonujących się rolnictwem oraz tych, które lubią wyzwania – samodzielne złożenie maszyny to doskonała przygoda!

Wybierz modele do sklejania i maszyny rolnicze z oferty Ugears Models!

Lubisz puzzle 3D i szukasz inspiracji? Zajrzyj do sklepu Ugears Models i zachwyć się bogactwem dostępnego asortymentu. Znajdziesz tam modele z drewna przedstawiające maszyny rolnicze na wielu poziomach trudności i cechujące się różną liczbą elementów czy stopniem skomplikowania konstrukcji. Wybierz najlepsze dla siebie i swoich dzieci!