Blog

Modele mechaniczne Ugears – 5 propozycji dla zaawansowanych

Awiator

Jesteś miłośnikiem modelarstwa i szukasz ciekawych propozycji dla zaawansowanych? Jeśli zdążyłeś już opanować podstawy, nic dziwnego, że interesują Cię trudniejsze wyzwania i chcesz sprawdzić się w bardziej skomplikowanych zadaniach. Drewniane puzzle 3D to świetny sposób, aby połączyć pasję z przyjemnością – mechaniczne modele z drewna wymagają koncentracji i precyzji. Sprawdź swoje umiejętności konstruktorskie i przekonaj się, czy poradzisz sobie z najnowszymi produktami z kolekcji Ugears!

Modele drewniane do składania – inspiracje dla doświadczonych konstruktorów

Prezentowane poniżej propozycje to z pewnością nie modele drewniane do składania dla dzieci. Wielu dorosłych może mieć problem z ich ułożeniem, jednak dzięki temu dokonanie tego dzieła będzie się wiązać z ogromną satysfakcją! Zachwyć się perfekcyjnym wykonaniem, dbałością o szczegóły i niezwykłymi rozwiązaniami mechanicznymi zastosowanymi w tych modelach. Wysokiej jakości sklejka gwarantuje trwałość i nienaganny design przez długi czas, dlatego puzzle drewniane 3D stanowią – poza świetną zabawą i niewątpliwym wyzwaniem – niebanalną ozdobę wnętrz.

  1. Straż pożarna Konstrukcja tego pojazdu wiernie odzwierciedla inżynierię wykorzystywaną do tworzenia prawdziwych wozów strażackich. Po złożeniu te drewniane puzzle działają jak ciężarówka ratownicza! Auto napędza czterocylindrowy silnik z napędem gumowym, dzięki któremu samochód porusza się do przodu i wstecz. Stopa zwrotna, ruchoma drabina na obrotowej platformie i dźwig z hakiem to elementy zapewniające wiele godzin zabawy. Zanim jednak będzie to możliwe, musisz samodzielnie poskładać wóz – pomoże Ci w tym czytelna instrukcja prowadząca krok po kroku przez kolejne etapy pracy.
  2. Lokomotywa z wagonem na węgiel oraz wodę Miłośnicy kolei zachwycą się tą XIX-wieczną lokomotywą, będącą realistycznym odwzorowaniem ówczesnej inżynierii. Ten drewniany model jest napędzany 12-pasowym silnikiem o napędzie gumowym z kołem zębatym imponujących rozmiarów. Złóż swoje puzzle 3D, uruchom je przy użyciu dźwigni i obserwuj, jak efektownie poruszają się po podłodze. Produkt został wykonany z nadzwyczajną dbałością o detale – to jedna z najbardziej wyszukanych propozycji z oferty Ugears.
  3. Awiator Interesują Cię drewniane modele dla pasjonatów lotnictwa? W takim razie te puzzle to idealne rozwiązanie dla Ciebie! To zestaw zawierający aż trzy rozbudowane moduły – główny panel sterowania wyposażony w silnik szybkoobrotowy oraz samolot i śmigłowiec montowane na drążku. Po złożeniu zanurzysz się w fascynującej zabawie w pilota, która tylko z pozoru jest prosta. Zapanowanie nad pojazdem latającym to spore wyzwanie – reguluj kąt nachylenia, prędkość i… postaraj się utrzymać swój statek powietrzny w górze.
  4. Wieża – młyn wiatrowy Fascynują Cię modele drewniane, bazujące na prawdziwych budowlach? Ten wiatrak stworzono, wzorując się na XVII-wiecznej, angielskiej konstrukcji w stylu wiktoriańskim. Produkt wyposażono w dwustopniowy reduktor biegowy, regulujący prędkość obrotów. Napęd gumowy odpowiadający za automatyczne działanie młyna możesz zdemontować – wtedy wiatrak działa w trybie ręcznym! To świetny sposób na zaprezentowanie dziecku procesu przekształcania energii wiatrowej w ruch.
  5. Kasa fiskalna Jeśli lubisz, gdy modele do składania są praktyczne i zapewniają wiele możliwości zabawy, ta mechaniczna skarbonka z pewności przypadnie Ci do gustu. Bez obaw przechowuj w niej swoje oszczędności – zabezpieczysz je specjalnym kodem, aby nikt nie miał do nich dostępu. Licznik, wykrywacz monet i akceptor banknotów czynią ten produkt niezwykle profesjonalnym. Oryginalny design sprawia, że z dumą ustawisz go w reprezentacyjnym miejscu.

Wybierz modele z drewna dla zaawansowanych!

Twoją pasją są modele drewniane do składania? Mógłbyś spędzić z nimi wiele godzin, a nawet dni? Wybierz jedną z powyższych propozycji – to produkty dla naprawdę zaawansowanych i zdeterminowanych konstruktorów, którzy lubią wyzwania oraz z uporem dążą do celu. Sprawdź, czy sobie poradzisz!