Blog

Bądź bliżej kosmosu! Mechaniczne Tellurium

Mechaniczne Tellurium do składania z drewna

Fascynuje Cię kosmos, ruch planet w Układzie Słonecznym i chciałbyś zwizualizować sobie ten wycinek wszechświata? Poznaj mechaniczne Tellurium model drewniany do składania, który przeniesie Cię w pozaziemską galaktykę i pozwoli na obserwację specyficznego tańca Ziemi, Księżyca oraz Słońca. Zobacz, dlaczego warto go mieć!

Mechaniczne Tellurium – z czego składa ten drewniany model?

Konstrukcja o imponujących rozmiarach zawiera 249 elementów, których złożenie zajmie Ci około 5 godzin. Części zostały starannie zaprojektowane i laserowo wycięte – są precyzyjnie wyprofilowane, aby ich łączenie w całość przebiegało sprawnie i dawało prawdziwą radość. Nie potrzebujesz do tego kleju ani żadnych narzędzi, wystarczy podążać za instrukcją prowadzącą krok po kroku przez proces budowy modelu. Drewniane elementy są odporne na uszkodzenia i zachwycająco pachną, a po skończeniu pracy zyskujesz niebanalną dekorację oraz… narzędzie dydaktyczne, z którym poznasz mechanizmy rządzące naszą planetą!

Poziom zaawansowania tego modelu oceniony został jako średni – to zatem dobra propozycja dla osób, które miały już okazję składać prostsze konstrukcje oraz dla początkujących chcących rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem od wymagającej konstrukcji.

Dlaczego warto wybrać mechaniczne Tellurium?

Z pewnością nie tylko ze względu na świetną zabawę, jakiej dostarcza jego składanie! Wybierając ten model drewniany do samodzielnego złożenia, zyskujesz możliwość późniejszej obserwacji jego pracy. Wystarczy przekręcić rączkę, żeby wprawić w ruch system kół zębatych. Zostały one starannie skalibrowane i perfekcyjnie odwzorowują zachowanie ciał niebieskich w przestrzeni kosmicznej. Jeden obrót korbki jest równoznaczny z jednym obrotem Ziemi wokół własnej osi, zatem odzwierciedla dwudziestoczterogodzinną dobę. Z tym mechanicznym Tellurium możesz obserwować ruch planety, wizualizować wschody i zachody Słońca, na własne oczy doświadczyć upływającego czasu i przechodzenia dnia w noc oraz odwrotnie. Z tym zachwycającym modelem:

  • pokażesz dziecku ruch Ziemi wokół Słońca i wytłumaczysz zmienność pór roku,
  • zaprezentujesz trajektorię poruszania się Księżyca i opowiesz o jego istotnym znaczeniu dla naszej planety,
  • dowiesz się, pod którą gwiezdną konstelacją się urodziłeś – model prezentuje graficzne przedstawienie zodiaku,
  • odwzorujesz ustawienie Ziemi, Słońca i Księżyca w konkretnym dniu, a także aktualny cykl księżycowy,
  • przekonasz się, jak wyglądają poszczególne fazy Księżyca i dlaczego się zmieniają.

Poza doskonałą zabawą podczas składania oraz niewątpliwymi walorami dekoracyjnymi, jakimi wyróżnia się mechaniczne Tellurium, stanowi ono także wartościowe narzędzie edukacyjne, które wykorzystasz do wytłumaczenia dziecku mechanizmów rządzących naszą planetą. Obserwując ruch Ziemi i Księżyca oraz ich zmieniające się ustawienie względem Słońca, zrozumie ono zjawiska doświadczane na co dzień.

Mechaniczne Tellurium – doskonały pomysł na prezent!

Ten drewniany model z pewnością ucieszy niejedną osobę – zarówno miłośnika zaawansowanych i skomplikowanych konstrukcji, jak i pasjonatów astronomii czy astrologii. Będzie też doskonałym upominkiem dla nauczyciela, który z chęcią wykorzysta go podczas zajęć w szkole, aby podnieść atrakcyjność prowadzonych lekcji i pomóc uczniom zrozumieć prawa wszechświata oraz wytłumaczyć im zjawiska naturalne: cykl pór roku, zmieniające się pory dnia, fazy Księżyca i upływający czas.

Wybierz drewniane modele z asortymentu Ugears Models i zachwyć się ich różnorodnością!

Jeśli lubisz składać modele, wiedz, że mechaniczne Tellurium to nie jedyna propozycja, jaką ma w swojej ofercie Ugears Models – zajrzyj do internetowego sklepu i daj się zainspirować! Powiększ swoją kolekcję o inne, równie fascynujące trójwymiarowe konstrukcje, spędź wiele godzin na precyzyjnym łączeniu starannie wyprofilowanych elementów, a następnie obserwuj ich intrygujące działanie. Modelarstwo to wartościowa pasja, którą warto pielęgnować – wybieraj wysokiej jakości wyroby z drewna i twórz imponujące budowle!