Blog

Drewniany samolot jako idealny model dla początkujących maluchów

Model samolotu 3

Chcąc zaszczepić w dzieciach miłość do modelarstwa, warto podarować im modele do sklejania z drewna – proste w złożeniu i efektowne po zmontowaniu oraz takie, które można wykorzystać do późniejszej zabawy. Sprawdź dostępne puzzle trójwymiarowe przeznaczone dla początkujących i daj się zainspirować – wybierz polecane produkty!

Modele samolotów z drewna – nie tylko dla miłośników lotnictwa

Oczywiście model samolotu z drewna to propozycja nie tylko dla pasjonatów lotnictwa, lecz także dla każdej osoby, która chce rozpocząć przygodę z modelarstwem oraz podjąć wyzwanie własnoręcznego złożenia pojazdu. Awionetka pełni funkcję mechanicznej zabawki oraz stylowej dekoracji – ustawiona na półce lub biurku ozdobi każde wnętrze, zarówno dziecięcy pokój, jak i gabinet czy salon. Złożenie całości nie zajmuje wiele czasu – uporasz się z tym zadaniem maksymalnie w godzinę, w której trakcie połączysz ze sobą 84 elementy ze sklejki. Co ważne, aby zbudować ten pojazd, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi. Wystarczy, że będziesz podążać za instrukcją, a w kilkadziesiąt minut zyskasz kolejny model do swojej kolekcji. To świetna propozycja dla niedoświadczonych maluchów – przejrzysta instrukcja, stosunkowo duże części i łatwość montażu sprawiają, że praca nad tym samolotem może okazać się początkiem nowej pasji.

Dlaczego warto podarować dziecku modele do sklejania z drewna?

Zalet tego rozwiązania jest wiele, a jedną z nich stanowi kreatywne spędzanie wolnego czasu – to o wiele lepsza alternatywa niż oglądanie telewizji czy granie w gry na komputerze i telefonie. Modele do sklejania z drewna motywują do tworzenia, mają też korzystny wpływ na wszechstronny rozwój malca. Wśród ich najważniejszych walorów warto wymienić:

  • wspieranie motoryki małej – dziecko ćwiczy precyzję, ponieważ składanie części wymaga dokładności i dzięki temu pomaga maluchowi rozwijać się manualnie, co zaprocentuje w przyszłości – w nauce pisania i czynnościach samoobsługowych,
  • wspomaganie koncentracji – chcąc złożyć modele samolotów z drewna, trzeba nie lada skupienia, co doskonale ćwiczy uwagę i umiejętność odcinania się od bodźców zewnętrznych,
  • nauka cierpliwości i radzenia sobie z trudnościami – dla dziecka złożenie puzzli trójwymiarowych – nawet tych najłatwiejszych – jest wyzwaniem wymagającym opanowania emocji i wytrwałości. Jeśli uda mu się je złożyć samodzielnie lub z pomocą dorosłego, rośnie jego pewność siebie i poczucie własnej wartości, a co za tym idzie – motywacja do składania kolejnych modeli.

Pasja, jaką jest modelarstwo, stanowi zatem klucz do stymulowania dziecięcego rozwoju – warto podarować malcowi model samolotu z drewna i zaszczepić w nim miłość do tego rodzaju rozrywki.

W ofercie Ugears Models znajdziesz też zestaw miniaturowych modeli do składania – zawiera on samolot, hydroplan, sterowiec i helikopter. Kompaktowe wymiary sprawiają, że złożone puzzle można zabrać ze sobą wszędzie, a także wykorzystać jako unikalne breloczki do kluczy. Dziecko będzie zachwycone taką kolekcją latających pojazdów, którą bez trudu zmontuje samodzielnie i z chęcią pochwali się rówieśnikom w szkole efektami swojej pracy czy udekoruje nimi biurko. To również świetny pomysł na prezent dla miłośnika lotnictwa i nie tylko!

Inne modele dla pasjonatów lotnictwa

Asortyment Ugears Models obejmuje też inne modele z drewna dla osób pasjonujących się lotnictwem – przykładem niech będzie wyrzutnia samolotów. To mechaniczna katapulta ręczna, z którą wzniesiesz papierowe szybowce wysoko w górę. W zestawie otrzymasz pojazd ze sklejki i kartonu, aby od razu móc rozpocząć zabawę.

Zamów modele samolotów z drewna dla swojego dziecka!

Chcąc wprowadzić swoją pociechę w świat modelarstwa, warto postawić na model samolotu z drewna. Wybierz jeden z proponowanych produktów od Ugears Models i daj dziecku możliwość rozwoju nowej pasji. Zachwyć się wysokiej jakości elementami wykonanymi z perfekcyjną precyzją i ciesz się wspólnym spędzaniem czasu w kreatywny i niebanalny sposób.