Blog

Minutnik. Wybierz praktyczny model drewniany do składania

drewniany model minutnika

Miłośnicy modelarstwa doceniają praktyczne modele drewniane do samodzielnego złożenia, które – poza frajdą podczas składania – dają też dużą radość swoją funkcjonalnością i możliwością wykorzystania na co dzień. W ofercie Ugears Models nie mogło zabraknąć zegarów – to w pełni działające i użyteczne czasomierze! Sprawdź najnowsze modele i zachwyć się precyzją wykonania oraz niezawodnością.

Drewniane zegary do samodzielnego złożenia – praktyczne dekoracje, które warto mieć

Zegar to przedmiot znajdujący się w niemal każdym pomieszczeniu – przydaje się do kontrolowania upływającego czasu, jednak może też pełnić funkcję dekoracyjną, jeśli zostanie odpowiednio wybrany. Oto inspirujące propozycje:

  • drewniany model minutnika – nie jest to co prawda czasomierz wskazujący aktualną godzinę, lecz napędzany mechanizmem gumkowym minutnik, z którym precyzyjnie odmierzysz czas od 1 do 20 minut. Wystarczy go nakręcić, a w wyznaczonym momencie da o sobie znać charakterystycznym sygnałem dźwiękowym. Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się zabawą z tym modelem, musisz poświęcić około 4 godzin na złożenie 107 elementów. Twoja praca poskutkuje stylową dekoracją, którą wykorzystasz w kuchni jako timer w trakcie przyrządzania potraw, podczas pracy w gabinecie czy w pokoju dziecięcym do wyznaczania czasu na zabawę lub obowiązki,
  • zegar ścienny z wahadłem Aero Clock – ten w pełni funkcjonalny czasomierz będzie chlubą Twojego salonu lub sypialni, prezentuje się bowiem niezwykle efektownie. Chcąc mieć go na swojej ścianie, przygotuj się na wyzwanie – model tworzy aż 320 części, a szacowany czas potrzebny na ich złożenie to nawet 12 godzin! Z pewnością jest to rewelacyjna informacja dla miłośników modelarstwa, dla których konstruowanie skomplikowanych budowli to świetna zabawa. Mechanizm czasomierza jest całkiem prosty – napędza go siła grawitacji poprzez worek obciążeniowy. Wypełnisz go piaskiem lub solą. Oryginalny zegar wskazuje aktualną godzinę dzięki obracającej się tarczy minutowej i godzinowej,
  • stołowy zegar Sky Watcher – to propozycja dla prawdziwych pasjonatów precyzyjnych prac modelarskich. Przewidujemy, że na złożenie tego modelu przeznaczysz około 16 godzin, a całość zbudujesz z 338 elementów. Zastanawiasz się, czy warto? Już spieszymy z odpowiedzią! Konstrukcja zasilana mechanizmem tourbillon ma trzy osie obrotu – nakręcony czasomierz działa przez 3 godziny, w których trakcie kołowrotek minutowy płynnie się obraca, a bęben godzinowy odmierza czas. Złożoność tego produktu sprawia, że zachwyca miłośników bardzo trudnych modeli, a za włożoną pracę odwdzięcza się stylowym designem.

Dekoracyjne modele zegarów – postaw na drewniane ozdoby!

Jeśli spodobał Ci się drewniany model minutnika i chcesz otoczyć się podobnymi konstrukcjami, koniecznie sprawdź inne nasze propozycje. Wśród nich króluje zegar mechaniczny do składania Steampunk – ten model drewniany jest bardzo prosty do zbudowania, dlatego jest świetną propozycją dla dzieci oraz osób dopiero rozpoczynających przygodę z modelarstwem. Złożysz go z 43 elementów w około godzinę, a po skończonej pracy zyskasz możliwość obserwacji mechanizmu kół zębatych i ruchu asynchronicznych wskazówek umieszczonych na jednej osi, poruszających się niezależnie od siebie z różną prędkością.

Podobny stopień trudności odznacza Wieżę Zegarową – ten model drewniany do składania zawiera tarczę z ruchomymi wskazówkami, wahadło i łopatkę meteorologiczną. Unikalny charakter nadają mu zabawne postacie umieszczone na różnych jego elementach. I choć nie jest to w pełni funkcjonalny czasomierz do wskazywania aktualnej godziny, będzie nie lada gratką dla pasjonatów sztuki zegarmistrzowskiej oraz oryginalną ozdobą każdego wnętrza.

Wybierz drewniane modele do odmierzania czasu z oferty Ugears Models!

Precyzja wykonania, naturalny materiał oraz efektowny design – to wszystko sprawia, że zegary z oferty Ugears Models cieszą się dużą popularnością. I Ty zaproś je do swoich wnętrz! Drewniany model minutnika, wiszący zegar ścienny lub dekoracyjny czasomierz stołowy. Wybierz swój ulubiony i rozpocznij zabawę ze składaniem!